Get Adobe Flash player

szybki kontakt

Samorządowe Przedszkole nr 178

ul.Sudolska 3, 31- 422 Kraków

tel. 12 412-71-90,

12 397-78-05

ilość odwiedzin

Odsłon artykułów:
201464

obecnie gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

O nas

Nasze przedszkole istnieje od ponad trzydziestu lat.

Swoją opieką obejmuje co roku ponad 220 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Posiada 9 oddziałów w tym oddział integracyjny. Placówka znajduje się na terenie osiedla Prądnik Czerwony. Mieści się w dużym przestronnym budynku z bogato wyposażonymi salami dydaktycznymi, salą gimnastyczną, patio.

Przedszkolna kuchnia z nowoczesnym sprzętem pozwala na przygotowywanie, smacznych, zdrowych i niedrogich posiłków często wzbogaconych o własne wypieki ciast.

Budynek otoczony jest zadrzewionym, wyposażonym w sprzęt ogrodem. Umożliwia to dzieciom codzienny aktywny pobyt na wolnym powietrzu.

Przedszkole zostało otwarte czwartego listopada 1985 roku. można powiedzieć, że przez te wszystkie lata wychowałyśmy kilka tysięcy małych Krakowian.

W tym czasie odwiedzili nas różni ciekawi goście wpisując się życzliwie do naszej kroniki.

Przedszkole w pełni odpowiada na zapotrzebowanie środowiska, gwarantując specjalistyczną opiekę dzieciom z deficytami rozwojowymi, bogatą ofertę edukacyjną w postaci programów autorskich, indywidualizacji działań stymulujących rozwój dziecka, propozycji dydaktyczno-wychowawczo-relaksacyjnych wychodzących daleko poza ramy programu.

Poziom placówki zapewniają wysokie kwalifikacje kadry pedagogicznej, współpraca z krakowskimi uczelniami.

Przedszkole było i jest od wielu lat placówką dydaktyczną najpierw dla Akademii Pedagogicznej a obecnie dla Uniwersytetu Pedagogicznego.

Nad jego sprawnym funkcjonowaniem czuwa pani dyrektor mgr Anna Kałużna, która kieruje nim od początku istnienia. Pani Dyrektor, mimo tak odpowiedzialnej funkcji pełnionej w nowoczesnym stylu, dla dzieci pozostaje Panią Anią, która otrze łzę, zapyta co jest tego przyczyną, przytuli, pochwali i zawsze się uśmiecha.

 

 

 

Design by Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 2012. All Rights Reserved.