szybki kontakt

ilość odwiedzin

Odsłon artykułów:

obecnie gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Opłaty

Przedszkole jest jednostką budżetową, której działalność finansowana jest przez -Urząd Miasta Krakowa oraz rodziców (prawnych opiekunów) - w formie comiesięcznej odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu.

Wysokość odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu reguluje Uchwała                        Nr LXXXI/1256/13 Rady Miasta Krakowa z dnia 11 września 2013r. z póź. zmianami
Przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie w godz. 8:00 - 13:00.

Rodzice ponoszą odpłatność za korzystanie przez dziecko ze świadczeń udzielanych przez przedszkole poza czasem przeznaczonym na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę. Świadczenia te obejmują realizację zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych przy zapewnieniu opieki pedagogicznej i bezpiecznych warunków pobytu.

Za każdą godzinę korzystania z nich przez dziecko opłata wynosi 1,00 zł lub 0,50zł w przypadku posiadania krakowskiej karty rodzinnej.
Koszt wyżywienia dziecka pokrywają w całości rodzice (prawni opiekunowie), odpowiednio do ilości spożywanych posiłków w rozliczeniu miesięcznym.

Rodzice dzieci 6-letnich realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego (zgodnie z Uchwałą nr LXII/1374/17 Rady Miasta Krakowa z dnia 11 stycznia 2017 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5 w przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków) ponoszą jedynie opłaty za korzystanie przez dziecko z wyżywienia.

Wysokość stawki żywieniowej ustala dyrektor wspólnie z przedstawicielami rodziców dzieci.

3 posiłki( I śniadanie, II śniadanie, obiad ) - 7,00 zł
2 posiłki ( II śniadanie, obiad ) – 5,60 zł
2 posiłki( śniadanie, II śniadanie ) - 2,80 zł
1 posiłek (  śniadanie ) - 1,40 zł

Stawka żywieniowa w całości przeznaczona jest na zakup artykułów żywnościowych do przygotowania posiłków. Opłata za wyżywienie dziecka podlega zwrotowi w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu w wysokości obliczanej wg zasady: stawka żywieniowa mnożona przez liczbę dni nieobecności dziecka w przedszkolu.
Zwrot następuje poprzez obniżenie opłat za pobyt dziecka w przedszkolu w kolejnym miesiącu.

Od 1 września 2017r
 odpłatność z tytułu korzystania przez dziecko z wychowania przedszkolnego będzie pobierana „z dołu”, co oznacza pobieranie opłat za faktyczną ilość dni pobytu dziecka w przedszkolu w danym miesiącu, z tym także z tytułu wyżywienia.                                                                         Płatność należy dokonywać  do 10 dnia każdego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, za który następuje rozliczenie na rachunek bankowy:

Zespół Ekonomiki Oświaty w Krakowie
Samorządowe Przedszkole nr 178
ul. Sudolska 3

Nr konta w Baku PKO BP: 77102028920000580205905395

Tytułem: Opłata za przedszkole (imię i nazwisko oraz pesel dziecka)

W przypadku powstania zaległości za okres przekraczający jeden miesiąc, dyrektor wszczyna procedurę windykacji należności zgodną z warunkami umowy.

*podstawa prawna: